/

  PTE

  Ayrıcalıklarımız: 
   
    Kapsamlı bir şekilde birkaç aşamalı uygulanan seviye belirleme sınavı vasıtasıyla detaylı seviye analizi yapılarak hedefe yönelik eğitim uygulanır.
    Alanında uzman Yerli ve Yabancı eğitmenler tarafından IELTS eğitimi verilir.
    Kapsamlı deneme sınavları uygulanır.
   
  PTE Nedir?
   
   PTE Academic Testi bilgisayar tabanlı yeni bir uluslararası akademik İngilizce sınavıdır. Sınav, anadili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini doğru bir şekilde ölçer. PTE Academic, üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlar. PTE Academic, Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi (Graduate Management Admission Council®) (GMAC)® tarafından desteklenmektedir.
   
  Sınav Formatı 
   
    PTE ACADEMIC sınavı, tek oturumda 3 saat süren, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini ölçen 3 bölümden oluşmaktadır.
   
  1. Bölüm Speaking and writing 77-93 dakika 
  2. Bölüm Reading 32-41 dakika
      İsteğe bağlı mola 10 dakika 
  3. Bölüm Listening 45-57
   
   Konuşma ve Yazma bölümü: 1 saat 15 dakika süren bu bölümde katılımcının, konuşma alanında sesli okuma, bir cümleyi tekrarlama, bir görseli betimleme, anlatılan bir konuyu tekrar anlatma, yöneltilen sorulara cevap verme yetenekleri, yazma alanında ise bir metni özetleme, ana ve yan fikirleri kavrama ve kompozisyon yazma becerileri test edilir.
   
   Okuma Bölümü: 40 dakika süren bu aşamada, adayın bir okuma parçası ile ilgili tek ve çoklu cevaplı soruları yanıtlaması, bir metni oluşturan paragrafların düzenlenerek sıraya konulması ve metin içerisindeki boşlukların bütünsel anlamdan yola çıkılarak tamamlanması beklenmektedir.
   
  Dinleme Bölümü: Dinleme aşaması 1 saat sürer ve katılımcının dinletilen bir metni veya diyaloğu özetleme, ilgili soruları yanıtlama, işitilen ifadelerle boşluk doldurma, eksik, yanlış veya konu dışı kelimeleri tespit etme ve dikte edilen bir parçayı doğru yazma yetenekleri ölçülür.
   
  PTE Academic’in sunduğu avantajlar: 
   
    Esnek Sınav (Seçeceğiniz gün ve saatlerde girebilirsiniz)
    Hızlı Sonuçlar (Genellikle 5 iş günü içinde açıklanır)
    Küresel Dünyanın çeşitli noktalarında sınav merkezleri bulunmaktadır
    Pratik (Bir oturuşta 3 saatlik tek sınav rahatlığı)
    Sınırsız (2 yıl boyunca sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkı)